Mosolytervezés
Bátran mosolyogni – nem csak a hollywoodi sztárok kiváltsága lehet a valóban szép mosoly.
A teljes, szabályos és fehér fogsor nem csak az arc egészét képes újjávarázsolni, de a tapasztalatok szerint valóban magabiztosságot és ezáltal sikeresebb életet biztosít. Ez persze pszichológia, a mosolyhoz vezető út azonban a mi szakterületünk.
Induljon el velünk bátran!
Fogalak korrekció
A modern fogszínű tömőanyagok segítségével percek alatt minden arcformához meg lehet találni a legharmonikusabb fogformát. A természet eredendően pontosan így hozza létre a fogainkat. Sokszor azonban egy-egy szuvas tejfog, egy-egy rossz irányba kibújó bölcsességfog vagy egy gyerekkori rossz szokás (ujjszopás) miatt a fogak előnytelen helyzetben rögzülnek és esztétikailag kedvezőtlenül kopnak.
30-35 éves korban egy néhány perces korrekció éveket fiatalíthat, csodákat tehet velünk. A lekopott éleket visszamintázhatjuk, sőt esetleg olyan fogformát is kialakíthatunk, amely az eredeti fogainknál is harmonikusabban illik az arcformánkhoz.
A fogorvos ismeri a választható fogformákat, az ideális fogarányokat, a legelőnyösebb fogínylefutást és még további 20-25 paramétert, így tudása és tapasztalata alapján megkísérelheti kialakítani az ideális mosolyt minden páciensnél.
Természetesen ennél tovább is mehetünk: kialakíthatjuk az ideálisnál is kedvezőbb egyéni mosolyt, mely a páciens jellemét is tükrözni fogja (sportos, magabiztos, vagy esetleg nőies, játékos).
Felnőttkori fogszabályozás
Felnőttek esetén a csont átépülése lassabb, ezért a fogszabályozás kisebb erőkkel történik, a kezelés pedig valamivel hosszabb ideig tart.
Ha nem akarunk túl sokáig járni a fogszabályozóval, vállalkozhatunk bizonyos fogcsoportokra korlátozott fogszabályozásra is. A leggyakoribb a felső frontfogak kiegyenesítése, mivel ez nagyon gyorsan és látványosan kivitelezhető.
Előfordulhat, hogy egy korona vagy híd elkészítéséhez is sokkal kevesebb fogcsiszolásra lehet szükség, ha a csiszolás előtt a fogakat a megfelelő helyzetbe hozzuk. Ez is ok lehet arra, hogy a protetikai munkát megelőzően konzultáljunk a fogszabályozó szakorvossal.
Fogfehérítés
A fogfehérítés az egyik legkevésbé invazív esztétikai fogászati beavatkozás, mely bizonyíthatóan nem károsítja sem fogzománcot, sem az alatta lévő a dentint, és nem jelent veszélyt a fog vitalitására.
Kémiai alapját a hajfestékekből ismert hidrogén-peroxid adja. Amint a vegyület aktiválódik, a felszabaduló aktív oxigén áthatol a fogzománcon és kifehéríti az évek alatt a fogban felgyülemlett színezőanyagokat.
Ne ijedjünk meg: a színezékmolekulák és az oxigénmolekulák mérete úgy aránylik egymáshoz, mint egy ház és egy teniszlabda. Ha a „ház-méretű” színezékek problémamentesen átjutottak eddig a fog felszínén (márpedig erre utal a sötét fogszínünk), a „teniszlabda-méretű” oxigén sem fog bajt okozni a fog struktúrájában.
Jobb eredményre számíthatunk, ha megnöveljük a hatóanyag koncentrációját. Ugyanakkor ilyenkor jobban kell vigyáznunk a fogínyre is, mert kellemetlen, ha a vegyszer a lágy szövetekre kerül.
Nagyszerű eredményeket értünk el az amerikai ZOOM AP kombinált fogfehérítő rendszerrel. Itt a koncentrációt egy UV lámpa és egy különleges vas-ion bázisú katalizátor együttesen növeli, majd a 2 órás beavatkozást követően a páciens még egy héten át napi fél órára egy fogfehérítő sín segítségével tudja elérni az eredeti fogszínez képest 6-8 árnyalattal világosabb fogszínt. Szükség esetén a folyamat két-három évente megismételhető, azonban legtöbbször fogaink színe már soha nem lesz olyan sötét, mint amilyen a fehérítés előtt volt.
Az egyéni beállítási lehetőségek miatt minden fogorvos által levezényelt fogfehérítés nagyságrendekkel hatékonyabb, mint a boltban kapható fogfehérítő szerek.
Ennél is fontosabb a fogorvos konzultációja olyan esetekben, ha fogainkban tömések vannak. Mivel a fehérítésnél csak a fogak fehérednek, a számunkra esetleg nem látható tömések hirtelen sötétnek tűnnek majd, bosszúságot okozva.